Kancelaria Adwokacka

Kancelaria Adwokacka Matusz-Michna, Zielińska-Kipieć Spółka Partnerska - dobry adres.

Prowadzimy spraw min. z zakresu prawa rodzinnego (rozwody), prawa pracy, karnego. Udzielamy porad prawnych, sporządzamy opinie. Kancelaria mieści się przy ul. Czarnieckiego 4a/3 w Stargardzie. Profesjonalny pełnomocnik (adwokat, radca prawny) to najlepszy sposób na  skuteczne rozwiązania prawne.

Jesteśmy zespołem ceniącym sobie skuteczność i jakość. Oferując pełen zakres usług prawnych, rozwiązujemy problemy, z którymi nasi Klienci mają do czynienia w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Celem stworzenia Kancelarii była chęć zaoferowania mieszkańcom Stargardu, jak i całego regionu, skutecznej i kompleksowej pomocy prawnej, opartej na wiedzy i doświadczeniu. Naszym priorytetem są usług prawnych na najwyższym poziomie. W skład naszego zespołu wchodzą adwokaci, aplikanci adwokaccy, prawnicy oraz specjaliści z różnych dziedzin prawa, posiadających ugruntowaną wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie.

Kancelaria Adwokacka obsługuje zarówno Klientów indywidualnych, jak i podmioty gospodarcze. Usługi świadczone na rzecz Klientów indywidualnych obejmują: porady prawne, opinie prawne,  sporządzanie dokumentacji procesowej, zastępstwo adwokackie przed sądami różnych instancji, reprezentację przed organami ścigania (sprawy karne), jak i organami administracji publicznej.

W zakresie działań realizowanych na rzecz podmiotów gospodarczych, nasz zespół prowadzi bieżącą obsługę prawną, obejmującą kompleksowe i stałe doradztwo w postaci udzielania porad prawnych, reprezentowania Klientów w sporach sądowych, negocjacjach. Mamy  doświadczenie w obsłudze podmiotów o dużej strukturze organizacyjnej. Zaufali nam Klienci z różnych sektorów, w tym między innymi sektora ubezpieczeniowego, finansowego, obrotu stalą, budowlanego, obrotu nieruchomościami.

W ramach świadczonej pomocy prawnej:

  • udzielamy porad prawnych,
  • sporządzamy opinie prawne,
  • opracowujemy i opiniujemy projekty umów,
  • sporządzamy pisma procesowe,
  • bierzemy udział w negocjacjach i mediacjach,
  • prowadzimy stałą obsługę prawną,
  • bronimy w procesach karnych,
  • zapewniamy zastępstwo procesowe przed sądami, a także organami administracji publicznej i samorządowej.

Szeroki zakres usług świadczymy w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego (rozwód, separacja, alimenty, ustalenie kontaktów, podział majątku), prawa spadkowego, a także z zakresu prawa karnego. Prowadzimy sprawy z zakresu prawa pracy, w tym o ustalenie istnienia stosunku pracy, przywrócenie do pracy, odszkodowania z tytułu niezgodnego z prawem rozwiązania stosunku pracy, czy też z tytułu wypadku przy pracy. Kancelaria dysponuje rozwiniętym działem windykacji, dzięki któremu odnosimy sukcesy w przedsądowej egzekucji należności. Wyodrębniona grupa adwokatów prowadzi sprawy o odszkodowania i zadośćuczynienia. Posiadamy doświadczenie w sprawach o błędy medyczne - aktualnie prowadzimy kilka dużych procesów przeciwko placówkom medycznym.

Działania Kancelarii zostały docenione podczas Gali VIII Edycji Konkursu Gospodarczego Stargardzkiej Izby Gospodarczej, która miała miejsce 11 grudnia 2015 roku. W trakcie Gali  otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii Lider Stargardzkiego Biznesu w skali MIKRO Przedsiębiorstwa 2015. Jest to ważna dla nas nagroda, będąca dowodem na to, iż trud i wysiłek, jaki  włożyliśmy w ostatnich latach w rozwój został zauważony i doceniony.

 

Dzięki profesjonalnemu podejściu i zaangażowaniu zespołu wypracowaliśmy trwałe i partnerskie relacje z licznymi Klientami.